У Львові стартували тренінги для вчителів щодо поводження з відходами

29.10.2018

Для вчителів Львова стартували тренінги щодо правильного поводження з відходами. Педагогам  розповідатимуть про те, як сортувати сміття, продукувати менше відходів та використовувати ці знання на практиці з учнями.  Таке навчання пройдуть усі вчителі середніх класів природничих наук Львова. Тренінги проводять представники екологічної ініціативи «Чисте місто» спільно з ЛКП «Зелене місто».

Для тренінгів з раціонального поводження з ресурсами вчителям Львова надрукували спеціальний методичний посібник, розроблений активістами. А представники комунального підприємства презентували Стратегію поводження з відходами, яку розпочинають втілювати у місті.

 «Маючи бажання змінити ситуацію, яка сформувалася навколо питання поводження з відходами у Львові, наше підприємство намагається доступно пояснювати ініціативи, які ми започатковуємо. Адже незабаром з появою заводу із переробки відходів в місті зміниться система збору сміття. Відтак за умови кооперації та взаємодопомоги ми швидше досягнемо якісних результатів як у сортуванні та зменшенні кількості відходів у контейнерах міста, так і у свідомості населення», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Під час тренінгів презентували методичний посібник «Поводження з відходами», розроблений ГО «За ЕКОрозвиток»,проект якої став переможцем конкурсу соціально-культурних проектів від департаменту з питань поводження з відходами ЛМР у 2018 році.

 «У методичці багато практичних занять та ігор, які можна проводити з дітьми, а також перелік додатків на смартфон та онлайн-ресурсів, які вчать сортувати відходи. Цей посібник стане у нагоді викладачам у проведенні уроків стосовно основ поводження з відходами, як з ресурсами», – розповіла голова ГО «За ЕКОрозвиток» Діана Попфалуші.

Під час тренінгів обговорили і формування зручної для шкіл і перевізників логістики збору та вивозу вторинної сировини з навчальних закладів.

«Модель «Чистого міста» тримається на трьох складових: екоактивісти, Львівська міська рада та переробники вторсировини. Ми обговорили як вдосконалити цю модель у навчальних закладах, питання  збору-вивозу придатних до переробки відходів. Вже маємо конкретне бачення цих процесів, які тепер потрібно затвердити на рівні директорів шкіл», – розповів координатор екологічної ініціативи «Чисте місто» Олег Котис.

Завтра у Навчально-методичному центрі, де відбуваються тренінги,  відбудеться черговий етап навчання.