Львів перейде на нову систему поводження з відходами

30.10.2018

На фоні трансформації державного законодавства та загального поводження до сфери управління відходами Львів націлений вирішити проблеми, пов’язані зі сміттям шляхом впровадження нової комплексної системи поводження з відходами.

Львівська міська рада має на меті досягти якісних результатів у чотирьох основоположних напрямках, які відповідають Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017-2019 роки та реалізується ЛКП «Зелене місто», а саме:

– рекультивація Львівського полігону твердих побутових відходів;

– будівництво сміттєпереробного комплексу;

– розбудова муніципальної інфраструктури роздільного збору відходів;

– організація комплексної інформаційно-просвітницької кампанії.

 

Комплексна рекультивація Львівського полігону твердих побутових відходів

Одним із помітних питань у сфері поводження з відходами є ситуація, що склалася з Грибовицьким сміттєзвалищем, тобто Львівським полігоном твердих побутових відходів. Щоб мінімізувати вплив сміттєзвалища на навколищнє середовище його планується комплексно рекультивувати. Це спричинить до мінімального утворення фільтрату, його ефективного збору, а також запобігатиме накопиченню фільтрату в тілі звалища, щоб забезпечити постійну стабільність.

Основними кроками реалізації проекту рекультивації є:

–        виположення схилів полігону;

–        очищення накопичених озер фільтратів;

–        влаштування захисного екрану, а також системи збору дощових вод;

–        створення мережі газозбірних свердловин;

–        покращення візуального і ландшафтного вигляду полігону.

Будівництво механіко-біологічного комплексу із переробки ТПВ

Для зменшення об’ємів залишкового сміття, яке так чи інакше підлягає утилізації шляхом захоронення у Львові планується побудувати комплекс механіко-біологічної переробки побутових відходів. Механічна переробка являє собою процес відсортовування відходів завдяки спеціальному автоматизованому обладнанню, а також вручну. Даний етап важливий для того, щоб розділити вторинну сировину від органіки. Органічні відходи в кінцевому результаті потрапляють під біологічну переробку, тобто – компостуються. Механіко-біологічна переробка дозволить якісно відділяти відходи, які можна переробити знову.

Новий завод буде розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста, – а це 240 тис. тонн відходів в рік. Залишкових відходів для цього комплексу становитиме не менше 30%. Проте це будуть вже перероблені і спресовані відходи, а не у змішаному вигляді як це є зараз. Так комплекс відповідатиме вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, а також виконання вимог ЗУ «Про відходи» щодо заборони захоронення неперероблених побутових відходів.

Розбудова міської інфраструктури роздільного збору ТПВ

Муніципальна система поводження з відходами у Львові передбачає на початковому стані розділення відходів на три типи контейнерів: для волого сміття, сухого (вторинна сировина) та скла. У подальшому ця система буде піддаватися коригуванню та, за можливості та потреби, розширюватиметься лінійка контейнерів для окремого відсортовування тієї чи іншої сировини.

Для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття в місті планується облаштувати мережу спеціальних майданчиків.