Науковцям НУ «Львівська Політехніка» презентували проект майбутнього сміттєпереробного заводу

02.11.2018

Проект майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові презентували науковцям НУ «Львівська Політехніка». Відбулося це сьогодні, 2 листопада, під час зустрічі у стінах навчального закладу із представниками ЛКП «Зелене місто». Викладачі вишу змогли детально ознайомитися із тим, як місто планує вирішити проблему із відходами. Йдеться про будівництво сміттєпереробного комплексу, рекультивацію сміттєзвалища у Грибовичах та розбудову муніципальної інфраструктури роздільного збору відходів.

«Сміттєпереробний завод, який незабаром почнуть будувати у Львові, є інноваційним не лише для нашого міста, а й всієї України. Над інженерними рішеннями і щодо самого заводу, і щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища працює чимало фахівців з України та Європи. Тож для нас важливо не лише детально представити напрацювання проекту науковцям, а й почути відгуки наукової еліти міста», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Науковці НУ «Львівська Політехніка» активно долучилися до обговорення проекту, задаючи уточнюючі питання стосовно функціонування майбутнього заводу та налагодження роздільного збору і вивозу вторинної сировини.

«Ми їздимо в Європу, бачимо як вона розвивається, і ті механізми, що нам сьогодні показали, вони потрібні для Львова. Цей проект необхідно розповсюджувати, показувати, щоб всі розуміли суть задуму, який планують втілити у Львові. Крім того,  «Львівська Політехніка» вже зараз підтримує процеси пов’язані з правильним поводження з відходами, наприклад, ми в університеті сортуємо вторинну сировину», – розповів  проректор НУ «Львівська Політехніка», кандидат технічних наук Роман Корж.

Надалі ряд подібних зустрічей проведуть з науковцями інших вищих навчальних закладів Львова.

Нагадаємо, Львів за підтримки ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5Pпочне будівництво сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Окрім того, незабаром  стане відомо, які компанії з тих, що зголосилися будувати завод ізпереробки відходів у Львові, проходять у другий тур конкурсу. Нагадаємо, на перший етап документиподали 12 компанії з 11 країн світу.