Львівські екологічні активісти відвідали експериментальний майданчик компостування органічних відходів

10.11.2018

У суботу, 10 листопада, львівські екологічні активісти та представники громадських організації відвідали пермакультурний центр «Екоінкубатор», що знаходиться неподалік Львова в с. ВоляГомулецька. Під час відвідин екоцентру учасники туру ознайомилися з пілотним проектом збору та компостування харчових відходів із закладів обслуговування, який реалізується екоцентром за підтримки ЛКП «Зелене місто».

До екскурсії долучилися представники екологічних ініціатив і організацій «Чисте місто», Zero Waste Lviv, NABAZARI.in.ua, «Зелена Коробка», а також проактивні представники з Екологічного коледжу ЛНАУ та Навчально-методичного центру освіти м. Львова.

У ході відвідин пермакультурного центру «Екоінкубатор» екологічні активісти ознайомилися з проектом «Органіко», метою якого є роздільний збір харчових відходів і їх компостування, оглянули експериментальний майданчик компостування органічних відходів та підтримали діяльність центру власноруч змайструвавши компостер.

Пілотний проект зі збору та компостування органічних відходів із закладів харчування реалізується екологічною активісткою Тетяною Чучко за підтримки ЛКП «Зелене місто» з квітня цього року. Проект базується на сортуванні харчових відходів трьома закладами у місті, заборі та транспортуванні тричі на тиждень відсортованої органіки до пермакультурного центру «Екоінкубатор», і компостуванні зібраних органічних відходів на місці.

Збір органіки відбувається у контейнери ємністю по 20 літрів. Упродовж піврічної діяльності вдалося закомпостувати 2760 таких контейнерів на території «Екоінкубатора».

«Харчові відходи важливо переробляти, адже вони становлять значну частку від загальної кількості відходів, що продукує місто. Відсортовуючи та компостуючи органічні рештки ми не засмічуємо, а лише покращуємо стан навколишнього середовища, – зазначає екологічна активістка Тетяна Чучко. – У Львові є чимало ініціатив, які займаються темою поводження з відходами. Комплексного успіху можна досягти завдяки об’єднанню діяльності активістів і організацій спільно з місцевою владою, та впровадженню роздільного збору не лише макулатури та пластику, а й органіки».

Нагадаємо, з наступного року у Львові запрацює станція компостування, яка забезпечить переробку 30000 тонн органічних відходів на рік. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради 9 листопада. Станція компостування – це фактично спільний проект львівських еко-активістів та ЛКП «Зелене місто».

«Такі станції компостування – це найефективніший спосіб утилізації органічних відходів. Наразі визначаємо кількість та локації контейнерів для збору органічних відходів по місту. Всі контейнери будуть герметичними. А для збору цих контейнерів буде забезпечено спеціальний транспорт, – пояснює директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. – Цей процес є абсолютно екологічним, на виході ми фактично отримуємо чорнозем. Компост можна буде використовувати при озелененні, а також у в фермерських господарствах, в садівництві».