Міська станція компостування органічних відходів працюватиме на території, яку має визначити ЛКП «Зелене місто»

13.11.2018

Станція компостування органічних відходів у Львові працюватиме поруч із територією майбутнього заводу із переробки відходів, який буде на вулиці Пластовій, 13. Про це повідомив директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря. Нагадаємо, у п’ятницю, 9 листопада, виконавчий комітет ЛМР погодив запуск міської станції компостування органіки.

“Ідею відкрити станцію компостування нам не одноразово пропонували львівські громадські організації та еко-активісти. Ми розглянули таку можливість і підтримали її, адже це справді хороша ідея. А оскільки проект заводу перебуває на стадії проектування, цей задум легко втілити, що ми й робимо”, – розповів директор ЛКП “Зелене місто” Вадим Ноздря.

Відтак, вже наступного року поруч із звичайними контейнерами для збору сміття у Львові з’являться ще й спеціальні для органіки. Наразі в мерії визначають кількість необхідних контейнерів та локації для збору органічних відходів у Львові. Всі контейнери будуть герметичними, а для забору таких відходів місто забезпечить спеціальну машину та регулярне миття контейнерів.

«Процес компостування є абсолютно екологічним, він повністю контролюється. Якісний компост можна буде використовувати для озеленення та підживлення паркових рослин. Це буде продукт, який може застосовуватися в фермерських господарствах, для підживлення городів. Такий фасований компост продають у садових центрах», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.  

Запрацює станція компостування у Львові вже у першій половині наступного року. Вона зможе забезпечити переробку 30 000 тонн органічних відходів на рік.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття.

Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів Євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів Євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона Євро.