Три компанії подалися на конкурс із дегазації Грибовицького сміттєзвалища

10.12.2018

Сьогодні, 10 грудня, завершився термін подачі документів від  компаній на конкурс зі спорудження та експлуатації системи дегазації Грибовицького сміттєзвалища. До участі у конкурсі подали свої документи три компанії. Підписання договору з компанією-переможцем планується до кінця 2018 року. Про це повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. Роботи зі спорудження системи дегазації буде розпочато вже у наступному році.

Претендентами на перемогу у конкурсі зі спорудження та експлуатації системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у Грибовичах стали компанії ТОВ «Біогаз Енерджі», ТОВ «Біогаз України» та ТОВ «Кліар Енерджі».

«Ми отримали три конкурсні пропозиції від провідних українських компаній, які мають досвід втілення таких проектів із дегазації полігонів. Конкурсними умовами визначені критерії, за якими будуть оцінюватися пропозиції, які надійшли. Зокрема, йдеться про відповідність досвіду, наявність необхідного обладнання та кваліфікованого персоналу у цих компаній», – повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Переможця, який проведе дегазацію Грибовицького сміттєзвалища назвуть упродовж 10 робочих днів. Підписання договору з компанією-переможцем планується до кінця поточного року. А роботу зі спорудження системи дегазації буде розпочато в наступному році, – паралельно з початком робіт з комплексної рекультивації полігону.

Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації, яка триватиме у два етапи. Наразі розпочаті роботи стадії стабілізації тіла звалища.  Також переоснащено станцію очистки фільтратів: її продуктивність збільшено до 250 кубічних метрів на добу. Також виконано роботи з посилення дамби, влаштовано 15 моніторингових газових свердловин. А вже з наступного року очікується старт повномасштабних заходів з рекультивації полігону.

 

Довідка

Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже наступного року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро.