Львів став одним із перших міст України, яке отримало ліцензію на переробку побутових відходів

18.12.2018

Сьогодні, 18 грудня, ЛКП «Зелене місто» отримало ліцензію на перероблення побутових відходів для майбутнього заводу, який працюватиме у Львові на вулиці Пластовій, 13. Відповідний дозвіл  у столиці видала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

НКРЕКП на черговому засіданні розглянуло заяву та прийняло позитивне рішення, таким чином підтверджена відповідність ліцензійним умовам, визначеним Постановою НКРЕКП від 25.05.2017 № 683, організаційним та технологічним вимогами до провадження господарської діяльності з перероблення побутових відходів.

 «Львівське комунальне підприємство “Зелене місто” одним з перших в комунальній галузі України здобуло ліцензію для здійснення господарської діяльності з перероблення твердих побутових відходів. Це стало можливим завдяки реалізації рішень Львівської міської ради, виділенню відповідної території для розташування підприємства, виконанню проектних робіт з проектування стадії ТЕО та П, та співпраці з Європейським Банком Реконструкції та розвитку», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Відповідно до Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” господарська діяльність з перероблення побутових відходів підлягає обов’язковому ліцензуванню. Таким чином, ЛКП “Зелене місто”, яке має планову діяльність з переробки твердих побутових відходів звернулося до органу ліцензування – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з відповідною заявкою для отримання такої ліцензії.

Тим часом триває другий етап тендеру на будівництво заводу із переробки відходів у Львові. На початку грудня Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив перелік компаній, яких відібрали для другого етапу тендеру будівництва у Львові сміттєпереробного заводу. Загалом у переліку п’ять провідних європейських компаній, які збудували аналогічні сміттєпереробні комплекси у Європі. Це компанії з Польщі, Німеччини, Греції, консорціум компаній з Австрії та Туреччини, Нідерландів та Литви.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже наступного року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.