Депутати ЛМР затвердили кредитний договір з ЄБРР на будівництво майбутнього заводу із переробки відходів

20.12.2018

Сьогодні, 20 грудня, на сесії Львівської міської ради прийнято ухвалу* про затвердження кредитного договору з ЄБРР на будівництво заводу із переробки відходів, який збудують на вулиці Пластовій, 13.  За відповідну ухвалу проголосувало 38 депутатів.

«Йдеться про формальне погодження угоди, про надання Львову 35 млн євро на реалізацію проекту поводження із твердими побутовими відходами. Для того, щоб рухатися відповідно до усіх необхідних процедур щодо підготовки будівництва заводу, необхідно затвердити кредитну, грантову угоду,а також договір надання місцевої гарантії для цього проекту з Європейським банком. Це фактично підтвердження з боку міста усіх інших ухвал щодо фінансової співпраці з ЄБРР за які упродовж року вже голосували міські депутати. Тепер ми виконали всі формальні процедури і угода про фінансування проекту повноцінно вступить в силу», – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Таким чином ЄБРР з наступного року зможе повноцінно розпочати фінансування заходів, передбачених проектом поводження із твердими побутовими відходами. Йдеться про будівництво заводу із переробки відходів та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.   Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Підписання відповідної угоди відбулося 1 червня цього року у Києві.

«Мені приємно, що сьогодні на сесії ми фіналізували підготовчий етап у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо будівництва заводу з глибинної переробки відходів і початку рекультивації полігону. Це перший проект в Україні по лінії ЄБРР. На цьому проекті наші державні структури отримують новий досвід. Це речі, які робляться вперше в Україні. Сьогоднішня ухвала – це формальність. В нас немає жодного проекту, до якого ми б мали зауваження, які фінансував ЄБРР» – додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже наступного року відкриється станція компостування органічних відходів.

 

* Ухвала «Про затвердження Кредитного договору від 01.06.2018, укладеного між ЛКП “Зелене місто“ та Європейським банком реконструкції і розвитку, Договору гранту від 01.06.2018, укладеного між ЛКП “Зелене місто“, Львівською міською радою та Європейським банком реконструкції і розвитку, Договору гарантії, відшкодування та підтримки проекту від 09.08.2018, укладеного між Львівською міською радою та Європейським банком реконструкції і розвитку».