У Львові визначили компанію, яка займеться дегазацією Грибовицького сміттєзвалища

20.12.2018

Сьогодні, 20 грудня, конкурсна комісія визначила переможця конкурсу із дегазації Грибовицького сміттєзвалища. За результатами проведеної оцінки, вивчення та обговорення конкурсних пропозицій учасників конкурсу переможцем визначено ТОВ «Кліар Енерджі». Саме ця компанія наступного року розпочне роботу зі спорудження системи дегазації сміттєзвалища у Грибовичах, що буде відбуватися паралельно з початком робіт з комплексної рекультивації полігону. Підписання договору з компанією планується до кінця цього року.

«Конкурсна комісія визначила цю компанію як таку, що повністю відповідає кваліфікаційним вимогам. ТОВ “Кліар Енерджі” отримало найвищий бал відповідно до встановлених критеріїв оцінки і може забезпечити виконання робіт з дегазації полігону через встановлення та введення в експлуатацію відповідного обладнання», – повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

До початку процесу із дегазації, компанія має виконати інвестиційні зобов’язання, зокрема: під’єднати додаткові електричні потужності для потреб ЛКП «Збиранка» та ЛКП «Зелене місто» на полігоні (250 кВт/год), збудувати та під’єднати трансформаторну підстанцію, сплатити інвестиційні внески у розвиток соціально-економічної інфраструктури Грибовицької та Малеховської селищних рад по 1 000 000 грн відповідно.

Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації, яка триватиме у два етапи. Наразі розпочаті роботи стадії стабілізації тіла звалища.  Також переоснащено станцію очистки фільтратів: її продуктивність збільшено до 250 кубічних метрів на добу. Також виконано роботи з посилення дамби, влаштовано 15 моніторингових газових свердловин. А вже з наступного року очікується старт повномасштабних заходів з рекультивації полігону.

 

Довідка

Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже наступного року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро.