Три компанії подали пропозиції на тендер з поставки та монтажу обладнання з очистки фільтрату Грибовицького сміттєзвалища

31.01.2019

Сьогодні, 31 січня, відбулося розкриття технічних пропозицій від учасників у рамках першої стадії тендеру на поставку та монтаж обладнання з очистки фільтрату Грибовицького полігона твердих побутових відходів. Пропозиції подано трьома компаніями. Усі пропозиції буде вивчено тендерною комісією. Результатом першої стадії тендеру стане визначення переліку учасників, які проходять на другу стадію тендеру. Про це повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Технічні пропозиції на тендер з поставки та монтажу обладнання для очистки фільтратів міського полігону твердих побутових відходів у Грибовичах подали такі компанії: JVC Goksin Insaat San та GEZER Endustri (Туреччина), ТОВ «Екософт» (Україна),  ПП «Гігаджоуль» (Україна)

«Система працюватиме на базі технології зворотнього осмосу. Очікувана потужність установки 300 кубічних метрів фільтрату на добу. Така технологія дозволяє очистити фільтрат та привести його до стану технічної води, яка відповідатиме гранично допустимим концентраціям на скид до мережі Львіводоканалу», – повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Отримані пропозиції буде проаналізовано тендерною комісією  упродовж лютого. Результатом стане перелік компаній, які проходять на другу стадію тендеру та запрошуються до подання комерційної частини (пропозиції).

Щоб бути кваліфікованим до другої частини учасник тендеру повинен відповідати наступним критеріям:
– мати мінімальний середній річний оборот у розмірі 10 000 000 євро;
– продемонструвати наявність фінансових ресурсів, достатніх для виконання даного контракту;
– мати загальний досвід роботи як основного постачальника або головного підрядника подібних проектів принаймні протягом останніх 5 (п’яти) років;
– мати досвід в реалізації аналогічних проектів;
– мати команду кваліфікованих фахівців, досвід та знання яких відповідають заявленим вимогам;
– забезпечити істотні можливості обладнання відповідно до вимог тендерної документації;
– відповідати іншим параметрам, визначеним тендерною документацією;
– мати сертифікат відповідності з управлінням якістю (ISO 9001 або еквівалентний).

Після визначення переможця та укладання  контракту компанія-підрядник має виготовити, доставити та встановити обладнання для очистки фільтрату, провести всі супутні будівельні роботи; ввести в експлуатацію систему; виконувати роботи з тестової експлуатації та обслуговування системи впродовж 24 місяців з обов’язковим періодом тестування, виявлення та усунення (можливих) дефектів у роботі системи.

Доставка, монтаж та введення в експлуатацію системи має відбутися упродовж 9 місяців з моменту укладання угоди. Гарантована експлуатація та технічне обслуговування системи відбуватиметься упродовж 24 місяців, включаючи забезпечення усіма необхідними витратними матеріалами, реактивами, запасними частинами та спожитою електроенергією.

Роботу зі спорудження системи очистки фільтрату буде розпочато  цього року паралельно з початком робіт з комплексної рекультивації полігону.

Тендерна закупівля проводиться ЛКП «Зелене місто» на виконання рішення Львівської міської ради № 970 від 07.09.2018 «Про закупівлю та використання обладнання для очистки фільтрату Грибовицького сміттєзвалища». Закупівлю буде здійснено за кошти позики Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Фонду «Чисті технології» (CTF) та гранту Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P).

Нагадаємо: Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації, яка триватиме у два етапи. Наразі розпочаті роботи стадії стабілізації тіла звалища. Також переоснащено станцію очистки фільтратів: її продуктивність збільшено до 250 кубічних метрів на добу. Також виконано роботи з посилення дамби, влаштовано 15 моніторингових газових свердловин. У цьому році очікується старт повномасштабних заходів з рекультивації полігону.

 

Довідка

Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро.