Жодна з ділянок, запропонованих ЛОДА не підходить для сміттєпереробного заводу

04.02.2019

Жодна із 17-ти ділянок, які що Львівська ОДА надавала Львову для будівництва сміттєпереробного заводу не підходить для такої діяльності. Про це зазначили в ЛКП «Зелене місто». Зауваження фахівців стосувалися не лише критерію загальної площі, необхідної для такої діяльності, а й права власності.

“На жаль, жодна із 17-ти ділянок, які Львівська ОДА пропонувала Львову у 2017 році для будівництва сміттєпереробного заводу не підходить для такої діяльності, про що вже неодноразово пояснювали фахівці ЛМР. Тим більше, лише чотири ділянки з 17-ти відповідають хоча б критерію загальної площі, і лише 3 з них відносяться до земель державної власності. Серед запропонованих ділянок, наприклад, є землі комунальної власності Стрийської міської ради на яких розташований діючий полігон ТПВ. Середня площа інших ділянок складає 3,35 га при необхідних 10 га для розташування комплексу і 30 га для розташування полігону», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Саме обласна адміністрація з органами місцевого самоврядування повинна визначити розташування регіональних комплексів для перероблення та полігонів для видалення муніципальних відходів. Однак сьогодні не визначене і неузгоджене між Львівською ОДА та органами місцевого самоврядування місце для розташування регіонального центру видалення відходів. Також має бути розроблений регіональний план, для чого Львівською обласною державною адміністрацією створено відповідно робочу групу. Це передбачають положення Національної стратегії управління відходами, затвердженої постановою КМУ № 820-р від 08 листопада 2017 року.

Тому Львів самостійно вирішує проблему у відповідності з прийнятими ухвалами Львівської міської ради, яка відповідно до Конституції України та Закону України “Про місцеве самоврядування” діє в межах своєї компетенції та у відповідності до чинного законодавства в галузі містобудування.

“Заяви про шкоду від майбутнього комплексу та нібито екологічну необґрунтованість є спробою тиску на Міністерство природи, яке є уповноваженим центральним органом, який проводить таку оцінку, що може створити небезпечний прецедент для усієї галузі в Україні. Крім того, якщо ставиться під сумнів обрана технологія переробки відходів, то було б достатньо послідовно відкрито оголосити про технології, які підтримують та пропонують в ЛОДА», – зазначили в ЛКП «Зелене місто».

Нагадаємо,  Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.