Виконком Львівської міської ради затвердив проектну документацію для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища

05.04.2019

Сьогодні, 5 квітня, виконком Львівської міської ради затвердив проектну документацію для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Це одне з рішень, що наближає початок робіт на об’єкті.

«Львів доклав багато зусиль для того, щоб якнайшвидше приступити до рекультивації та провести відновлення території полігону, повернути його у межі землекористування та мінімізувати шкідливий вплив. Місто вперше за всі ці роки отримало реальний шанс вирішити проблему і з допомогою ЄБРР рекультивувати сміттєзвалище за європейським зразком», – розповів Вадим Ноздря, директор ЛКП «Зелене місто».

Для вирішення проблеми із відходами, зокрема, для рекультивації Грибовицькьго полігону, місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро.

Проектна документація для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища пройшла експертизу та отримала позитивний експертний звіт 12 листопада 2018 року. Експертизу проведено Державним підприємством “Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут “НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ”.

Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до комплексної рекультивації, яка триватиме у два етапи. Це частина комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже в цьому році відкриється станція компостування органічних відходів.