Депутати ЛМР проголосували за початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища

06.06.2019

На сесії Львівської міської ради сьогодні, 6 червня, депутати затвердили документацію з поділу земельної ділянки Грибовицького сміттєзвалища та її передачу компанії, яка займеться дегазацією. За відповідну ухвалу проголосувало 42 міських депутатів. Це рішення дає «зелене світло» одному із головних етапів робіт на полігоні. Йдеться про ухвалу «Про затвердження ЛКП «Збиранка» технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки та надання ЛКП “Збиранка“ та ТзОВ “Кліар Енерджі“ земельних ділянок, розташованих на території Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області».

«Завдяки цьому рішенню тепер є усі юридичні підстави розпочинати дегазацію Грибовицького сміттєзвалища. Компанія інвестор виконала всі зобов’язання перед містом і тепер вона зобов’язана почати роботи зі спорудження системи дегазації, встановлювати обладнання та запуску системи. Для підготовки та запуску обладнання знадобиться приблизно два місяці», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Нагадаємо, 5 квітня виконком Львівської міської ради затвердив проектну документацію для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до комплексної рекультивації, яка триватиме у два етапи. Це частина комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже в цьому році відкриється станція компостування органічних відходів.