Львівським депутатам показали сміттєпереробний комплекс польського Ґданська

12.06.2019

Поляки показали депутатам ЛМР, що вони  роблять зі своїм сміттям. Для міських обранців мерія влаштувала ознайомчий візит на завод механіко-біологічної переробки у місті Ґданськ. Таку поїздку організували на доручення міського голови, аби депутати ознайомилися з роботою комплексу та його впливом на довкілля. Адже саме таку технологію використають при спорудженні заводу у Львові.

У Ґданську львівські депутати ознайомлюються із тим, як у місті організована система поводження з відходами та як працює місцевий сміттєпереробний завод. Всього у ознайомчому візиті погодилося взяти участь 7 депутатів, що є представниками усіх фракцій.

«Для ознайомчого візиту ми обрали місто Ґданськ як таке, у якому працює аналогічний сміттєпереробний завод до того, який ми плануємо збудувати у Львові. Тож це прекрасна нагода на власні очі побачити як працюють такі підприємства і задати турбуючі питання вживу фахівцям, які займаються його експлуатацією. Об’єкти, які ми разом відвідуємо за принципом роботи та технологіями є такими самими, які будуть у майбутньому комплексі на вулиці Пластовій,13», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Зокрема, у Ґданську депутати Львова ознайомилися із роботою сортувальної установки для окремо зібраних і змішаних відходів, системою компостування біологічних відходів та побачили як працює  система збирання та дроблення великогабаритних відходів.

Довідка

Сміттєпереробний завод у Гданську обслуговує територію, де мешкає близько 500 000 осіб. Комплекс розпочав свою діяльність на початку 90-их. У 2008 році приєднавшися до проекту Європейського Союзу він був модернізованим і у 2011 році запрацював оновленими потужностями. Відстань до найближчого житлового будинку складає 200 метрів, комплекс також знаходиться в адміністративних межах міста.

Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже у цьому році відкриється станція компостування органічних відходів.  Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.