Міські депутати внесли зміни у Комплексну стратегії озеленення Львова

19.09.2019

Міські депутати сьогодні, 19 вересня, на сесії ЛМР внесли зміни у Комплексну стратегії озеленення Львова. Відтепер добриво, що продукуватиме міська станція компостування використовуватиметься для підтримки благоустрою зелених насаджень. 

«Ми у Львові втілюємо пілотний проект із роздільного збору харчових та садових відходів від населення. Станція компостування продукуватиме добриво, яке зможуть використовувати для підживлення зелених насаджень. Відтак ресурсоцінна органічна сировина буде використовувати за призначенням”, – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Ідею відкриття станції компостування, яку запропонували львівські екоактивісти, підтримало ЛКП «Зелене місто». Відтак, уже найближчим часом у місті почнуть встановлювати спеціальні контейнери для збору «мокрих» відходів: у них збиратимуть харчові та зелені відходи. Із них робитимуть корисний компост, який можна буде використовувати як добриво. Такі станції переробки органіки абсолютно екологічні та успішно працюють в інших європейських містах.

Станція компостування працюватиме у Львові на вулиці Пластовій, поблизу території майбутнього сміттєпереробного заводу. Станція компостування зможе забезпечити переробку 30 000 тонн органічних відходів на рік.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро.