Чотири компанії претендують за право проводити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища

18.10.2019

Чотири провідні європейські компанії подалися на міжнародний тендер на виконання робіт з комплексної рекультивації сміттєзвалища у Грибовичах.  Сьогодні, 18 жовтня, відбулося розкриття тендерних пропозицій від учасників на вибір підрядника.

На міжнародний тендер на виконання робіт з комплексної рекультивації полігону твердих побутових відходів в с. Грибовичі подалися JV Mesogeos S.A-Rodina (Греція/Україна), Консорціум SUEZ-ONUR (Франція/Туреччина), JV GOKSIN INSAAT-HAYAT GROUP (Туреччина/Азербайджан), Консорціум VEKTO SP. Z O.O.-IRIDEX GROUP PLASTIC S.R.L. (Польща/Румунія).

«Ми працюємо над тим, щоб переможець конкурсу був визначений і відповідний контракт було укладено до кінця цього року. Конкурс проводить місто відповідно до процедури міжнародних закупівель, визначеної ЄБРР. Йдеться про заходи, які відбуватимуться в рамках комплексної рекультивації полігону. Зараз із впевненістю можна стверджувати, що серед претендентів на цю роботу є потужні компанії з відповідним досвідом виконання таких складних робіт», – розповів  директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Роботи у Грибовичах триватимуть у два етапи: технічна та біологічна рекультивація. Так, технічна частина має бути завершена впродовж двох років. За цей час підрядник має виконати роботи з вирівнювання й терасування всієї поверхні полігону, накрити його технологічним захисним екраном та будівництва інженерних мереж.

Зараз на Грибовицьому полігоні другий місць тривають активні підготовчі роботи із рекультивації сміттєзвалища. Станом на сьогодні вивезено 65 % забрудненого ґрунту із місця зсуву, який стався у 2016 році, а сміття з цього місця розчищено та повернуто в тіло сміттєзвалища. Ці підготовчі роботи тривають в рамках міжнародного проекту за підтримки ЄБРР.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро.