На Грибовицькому полігоні завершили роботи, які передують рекультивації

19.12.2019

Підготовчі роботи, які дозволять приступити до початку комплексної рекультивації, завершили на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів.

Сьогодні ж прибули два модулі станції очистки фільтратів, які придбали за кошти ЄБРР. Власне, це дозволить дати старт процесу рекультивації. Монтуватимуть і підключатимуть обладання спільно компанії Ecosoft та Rochem Water Treatment GmbH.

Передбачається, що сама станція запрацює вже наступного року. Вона “нейтралізуватиме” шкоду інфільтратів, які утворюються на полігоні.

Нагадаємо, роботи у Грибовичах триватимуть у два етапи: технічна та біологічна рекультивація. Технічну частину мають завершети впродовж двох років. За цей час підрядник зобов’язався виконати роботи з вирівнювання і терасування всієї поверхні полігону, накрити його технологічним захисним екраном та збудувати захисну дамбу для стабілізації схилів.

Окрім того, у Львові за два роки планують збудувати сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують полігон і впровадять нову систему поводження із відходами. Вона передбачатиме сортування сухих і вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного та будівельного сміття.

А вже найближчим часом у місті запрацює станція компостування органічних відходів.