Директор ЛКП “Зелене місто” розповів над чим працює підприємство

24.01.2020

Над чим працює ЛКП “Зелене місто” у 2020 році представив під час засідання сесії Львівської міської ради директор підприємства Святослав Євтушенко.

Як повідомив Святослав Євтушенко, головне завдання, яке команда “Зеленого міста” ставить перед собою, — реалізувати заплановані та розпочаті проекти, постійно розвиватися і створювати сучасну систему поводження із відходами у Львові.

Наразі для реалізації цієї цілі ми працюємо над низкою проектів. Один із них –

будівництво механіко-біологічного комплексу з переробки відходів. Варто зазначити, що проект будівництва сміттєпереробного заводу вже пройшов комплексну державну будівельну експертизу, отримав позитивний експертний висновок і тепер розпочинаються підготовчі роботи по будівництву комплексу. А в другому півріччі цього року плануємо розпочати основні роботи. Ще один важливий проект – рекультивація Грибовицького сміттєзвалища. У межах нього можна виділити чотири складові: технічна рекультивація, дегазація полігону, очистка інфільтрату та будівництво школи в селі Малехів Жовківського району Львівської області. Крім того, триває будівництво станції компостування окремо зібраних харчових і садових відходів. Наразі ми закупили все необхідне обладнання і мешканці вже можуть здавати такі відходи в пункті прийому на вулиці Пластовій,13”, – зазначив Святослав Євтушенко.

А також додав, що разом із тим, ЛКП “Зелене місто” працює над розбудовою муніципальної системи роздільного збору відходів і розуміє наскільки важливо проводити інформаційно-просвітницьку кампанію серед населення щодо мінімізації та раціонального поводження із сміттям.

Так, цьогоріч плануємо організовувати тематичні заходи для популяризації сортування, роздільного збору та переробки відходів серед населення якщо депутати міської ради підтримають рішення щодо цього. Тому на наступне засідання сесії ми запропонуємо план заходів. Серед них пропонується проведення екофестів, систематичних тематичних екскурсій, воркшопів, виставок, майстер-класів тощо”, – прокоментував Святослав Євтушенко.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження із твердими побутовими відходами. За два роки у місті мають збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивувати старий полігон і впровадити нову систему поводження із відходами. Вона передбачає сортування сухих і мокрих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного та будівельного сміття.