У Львові обговорили, як зменшити кількість фільтрату на Грибовицькому сміттєзвалищі

05.03.2020

У Львові відбулася робоча зустріч щодо паралельного використання станції фізико-хімічної очистки фільтрату та станції очистки фільтрату за допомогою технології зворотнього осмосу. Участь у ній взяли спеціалісти ЛКП “Зелене місто”, академік із Національного університету водного господарства та природокористування Володимир Рогов і головний інженер компанії “Екософт” Павло Стендер.

Нагадаємо, Володимир Рогов розробив станцію для очистки фільтрату, яка працює на Грибовицькому сміттєзвалищі з вересня 2017 року. І хоча вона не досконала, свого часу завдяки їй вдалося уникнути екологічної катастрофи на Львівщині та не дати поширенню забрудненню сусідніх із полігоном територій. Власне, на тоді облаштування станції за технологією Володимира Рогова стало оптимальним рішенням у тих часових і фінансових рамках, які були.

Наразі ж відбувається монтаж станції очистки фільтрату, яка передбачена проектом рекультивації сміттєзвалища. Вона дасть можливість очистити 300м3 фільтрату за добу і працюватиме паралельно з діючою.

Варто зазначити, що зараз у спеціальних відстійниках на полігоні зберігається близько 90 тисяч м3 фільтрату, який також необхідно очистити.

Власне всі ці моменти й обговорили під час технічної наради, яка відбулася 4 березня. У результаті зустрічі прийняли низку практичних рішень щодо питання очистки фільтрату за двома запропонованими технологіями.