ЛКП “Зелене місто” безкоштовно роздає компост львів’янам

28.04.2020

Компост, який утворюється із харчових і садових відходів на вулиці Пластовій,13 у Львові розміщують на облаштованому майданчику. Так, всі охочі можуть безкоштовно взяти добриво для потреб свого господарства. Це відбувається у рамках пілотного проекту, який реалізовує ЛКП “Зелене місто”.

Як повідомив директор ЛКП “Зелене місто” Святослав Євтушенко, наразі у контейнери завантажують харчові та садові відходи, які принесли мешканці, привезли з деяких закладів харчування і надали комунальні підприємства міста.

– Органічні відходи перебувають у спеціальному контейнері впродовж 2 місяців. Таким чином утворюється компост, який із кожним разом стає все кращим. Варто зазначити, що процес перетворення органіки в добриво тривалий, потребує спеціальних умов і ми поки що вчимося, експериментуємо з співвідношенням різних видів органіки, яка потрапляє на компостування. Щоразу, коли вивантажуємо контейнери, робимо дослідження якості компосту. Передбачається, що нові дані щодо цього отримаємо до кінця тижня, – зазначив Святослав Євтушенко.

Нагадаємо, з січня цього року у Львові почали приймати на компостування садові та харчові відходи. Вони «переробляються» у спеціальних контейнерах в рамках пілотного проекту.

А невдовзі у місті повноцінно запрацює механізована станція компостування. Наразі ж, приносити органічні відходи мешканці міста можуть на вулицю Пластова,13 із понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, обідня перерва з 13 до 14 години.