Львів може зекономити до 1,7 млн. євро завдяки зниженню ЄБРР відсотків за кредитом на будівництво сміттєпереробного заводу

19.06.2020

Згідно рейтингу міста Fitch Ratings і тому, що ЛКП “Зелене місто” дотримується коефіцієнтів, ЄБРР пітвердив нам нову відсоткову ставку за користування кредитом. Так, цей показник із 5,75% знизився до 4,5%, повідомляють у ЛКП “Зелене місто” .

Таким чином, скоригувавши наш документ «ПРОГНОЗ. ВИПЛАТА, ПОГАШЕННЯ, ОБСЛУГОВУВАННЯ КРЕДИТУ (EBRD, CTF)», зменшилася сума, яку маємо виплатити за користування кредитом.

Так, у 2020 році заощадження становитиме 35 тисяч євро, тобто близько 1 млн. грн.

У той час, як за весь період реалізації проекту — 2020-2032 роки, при умові незмінної відсоткової ставки, заощадження становитимуть 1,7 млн. євро, що в еквіваленті – майже 50 млн. грн.

Варто зазначити, що до цього ЛКП “Зелене місто” йшло впродовж 10 місяців і наразі ми єдине комунальне підприємство в Україні, яке має знижену відсоткову ставку за кредитом ЄБРР. Велика заслуга в цьому й міської ради, адже серед міст України лише Київ і Львів мають такий позитивний рейтинг міста Fitch Ratings