У Львові презентували перший в Україні компостувальний майданчик

26.06.2020

Перший в Україні компостувальний майданчик презентували в Львові, сьогодні, 26 червня.

Отож, як органічні відходи перетворити у компост? Будуємо компостувальний майданчик, розпочинаємо пілотний проект із роздільного збору та вивезення органіки, додаємо вмілі руки спеціалістів, професійну техніку, біопрепарати, які створять корисну мікрофлору та наповнять цю суміш мікроелементами, трішки часу і маємо корисний компост, – розповідають у ЛКП “Зелене місто”.

Так,  весь цей процес “від а до я” показали на компостувальному майданчику на вул. Пластовій,13. Відбулося це під час відкритої демонстрації європейської послуги переробки органічних побутових відходів на професійному обладнанні для компостування ТМ BACKHUS (Німеччина).

Усі присутні могли побачити на практиці, як відбувається процес завезення сировини спеціальним транспортом, демонстрацію закладання буртів із органічними відходами у технологічному процесі переробки, можливості мобільної бригади з компостування OPE organic, переробки органічних відходів самохідним аератором BACKHUS A30 та технологічні особливості у переробленні органіки♻️

Окрім того, фахівці розповіли про особливості процесу компостування і відповіли на запитання присутніх.

Як зазначив представник агрофірми “Колос” Сергій Петрик, наразі компостування у Львові відбувається за технологією, яку розробила їх компанія.

– Процес компостування має три стадії — старт, пік і фініш. На кожному етапі задіюється професійна техніка, додаються відповідні біопрепарати, контролюється темпаратурний режим і відбуваються процеси, які в результаті покращують якість готового компосту, – розповів Сергій Петрик.

У свою чергу, за словами директора ЛКП “Зелене місто” Святослава Євтушенка, Львів перше місто в Україні, яке розпочало пілотний проект із роздільного збору, вивезення і компостування органічних відходів.

– Наразі до роздільного збору органіки долучаються все більше перевізників. Передбачається, що з кожним місяцем географія розміщення спеціальних контейнерів розширюватиметься і в перспективі всі органічні відходи, які утворюються у Львові, потраплятимуть на компостування, – коментує Святослав Євтушенко.

Нагадаємо, цьогоріч у січні в Львові у рамках пілотного проекту розпочала свою роботу станція компостування органічних відходів. Так, львів‘яни з початку року мали можливість принести на компостування харчові та садові відходи. А в травні стартував пілотний проект із розміщення спеціальних контейнерів для збору органіки біля деяких ОСББ, закладів харчування і торгівлі міста. Цей процес триває.