У Львові затвердили стандарти зовнішнього вигляду контейнерів для збору органіки

14.08.2020

Стандарти зовнішнього вигляду контейнерів для збору органіки затвердили у Львові.

Відповідне рішення сьогодні, 14 серпня, прийняв виконавчий комітет ЛМР. Ним затверджуються зразки зовнішнього вигляду контейнерів для збору органіки в коричневому кольорі та у трьох розмірах – місткістю 0,12 м3, 0,24 м3 та 1,1 м3.

Також проектом рішення передбачено, що контейнери повинні бути пристосовані для механічного розвантаження та мати стійке дно і кришку. Оснащення має передбачати малошумні колеса та систему природної вентиляції. Зокрема, необхідна інтегрована накидна сітка для висушування. Ці елементи мають дозволяти провітрювати відходи від рівня кришки по всій ємкості. Це дозволить зменшувати об’єм органіки, її масу та значення РН, шляхом висихання. Тим часом подвійне дно дасть змогу відокремити основну фракцію відходів від рідин, що стікають на дно контейнера.

Особливу увагу в рішенні звертається на те, що колір контейнерів неодмінно має бути коричневим.

Тим часом контейнери, місткістю 0,24 м3 та 1,1 м3 можна використовувати для збору органіки лише в місцях значного її утворення, що потребують вивезення великої кількості таких відходів.

Нагадаємо, у рамках пілотного проекту з роздільного збору органіки, передбачається, що до кінця року у всіх районах Львова будуть розміщені коричневі контейнери з відповідним маркуванням для органіки.