Спеціалісти “Зеленого міста” взяли участь в обговоренні щодо популяризації роздільного збору органіки

11.09.2020

Як організувати та популяризувати роздільний збір відходів, у тому числі органіки в Львові? Відповідь на це запитання шукали сьогодні, 11 вересня, експерти, представники громадського сектору, ЛКП “Зелене місто” та бізнесу. Захід відбувся у рамках “Бізнес-марафону “Нуль відходів – в дії”.

Варто зазначити, що впродовж попередніх півроку організатори та учасники проекту “Нуль відходів – у дії” реалізували низку заходів, аби зацікавити львівський бізнес, який працює у сферах харчування, гостинності та торгівлі, застосовувати дружні до довкілля практики поводження із відходами. Однією із таких практик є роздільний збір органічних відходів.

Так, за словами заступника директора ЛКП “Зелене місто” Михайла Луціва, наразі підприємство організувало роботу компостувальної станції.

– Також у місті реалізовується пілотний проект із роздільного збору органіки. Відходи, які відсортовують мешканці та представники сфери гостинності, в рамках проекту вивозяться окремим автомобілем на вул. Пластову,13. Там відходи переробляються на компост, який усі охочі можуть взяти безкоштовно для потреб свого господарства, – зазначив Михайло Луців.

Нагадаємо, цьогоріч у січні в Львові у рамках пілотного проекту розпочала свою роботу станція компостування органічних відходів. Так, львів‘яни з початку року мали можливість принести на компостування харчові та садові відходи. А в травні стартував пілотний проект із розміщення спеціальних контейнерів для збору органіки біля деяких ОСББ, закладів харчування і торгівлі міста. Цей процес триває👌