Виконавчий комітет ЛМР затвердив проектну документацію на будівництво сміттєпереробного заводу

09.10.2020

Сьогодні, 9 жовтня, на засіданні виконавчого комітету затвердили проектну документацію за проектом «Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій,13».

Наразі документи пройшли комплексну державну експертизу. Так, 30 вересня надішло погодження від Львівської обласної державної адміністрації щодо цього. Тепер відповідне рішення прийняв і виконком.

Тим часом міжнародний тендер на визначення генерального підрядника, який споруджуватиме сміттєперобний завод у Львові, перебуває на фінальному етапі.

Зокрема, спеціалісти ЛКП “Зелене місто” спільно з міжнародним консультантом готують звіт у ЄБРР щодо комерційних пропозицій учасників – консорціуму компаній AXIS-WTT (Нідерланди, Литва) та CONTROLL PROCESS S.A (Польща).

Обидва учасники мають досвід спорудження такого роду об’єктів.

Консорціум із двох фірм — WTT (Нідерланди) та Axis (Литва) будував сміттєпереробні комплекси у кількох містах.

Серед них компанія WTT збудувала:
🔸механіко-біологічний комплекс у районі Саутварк у Лондоні (Велика Британія), операційний період з початку 2012, потужність 87.500 тон/рік;
🔸комплекс із переробки відходів у м. Джульяно (Італія), операційний період з 2012, потужність 36.000 тон/рік;
🔸проектування, будівництво, пуско-налагоджувані роботи та введення в експлуатацію механічного комплексу з сортування побутових відходів у м. Лідс (Велика Британія). Операційний період із 2016, потужність 214.000 тон/рік;

Компанія Axis збудувала:
🔸механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва);

Тим часом компанія Control Process S.A. із Польщі збудувала низку заводів, у тому числі:
🔸комплекс із переробки відходів у місті Ольштин (Польща). Термін будівництва 2013-2015, потужність 95.000 тон/рік;
🔸механіко-біологічний комплекс із переробки відходів у місті Стальова Воля (Польща). Термін будівництва 2013-2015, потужність 60.000 тон/рік;
🔸комплекс із переробки відходів у місті Люльково (Польща). Термін будівництва 2013-2015, потужність 56.000 тон/рік;
🔸механіко-біологічний комплекс поводження із відходами в Нове Тонішево Копашин (Польща). Термін будівництва 2014-2015, потужність 52.000 тон/рік.

Передбачається, що саме будівництво розпочнеться до кінця цього року. З моменту підписання договору реалізація проекту триватиме 24 місяці.