Пост моніторингу якості повітря відновив свою роботу на вул. Пластовій

26.01.2021

Пост моніторингу якості повітря відновив свою роботу на вул. Пластовій,13.

На оновленому графіку замірів повітря, який відображається на сайті ЛКП “Зелене місто” http://zelenemisto.info/, можна побачити ще більше інформації щодо показників, які вимірюються.

Так, впродовж доби прилад бере заміри 72 рази за сімома показниками. Зокрема, вимірюється вміст діоксиду азоту, оксиду вуглецю, діоксиду сірки, озону, оксиду азоту, сірководню та аміаку.
Також обладнання показує швидкість і напрямок вітру, відносну вологість, темпаратуру повітря та атмосферний тиск.

Відтепер на графіку можна побачити дві лінії – синю і червону. Так, синя окреслює гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин для житлової забудови відповідно до Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (ДСП-201-97), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 9 липня 1997 р. №201.

У свою чергу червона лінія – показує гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин у робочій зоні підприємства відповідно до Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України № 627 від 22.03.2012 «Про затвердження Вимог до роботодавців щодо захисту працівників від шкідливого впливу хімічних речови.
Усі дані можна детально розглянути, скориставшись зручними роликами на графіках, які дають змогу збільшити будь-який відрізок графіку по осі Х та Y.

Варто зауважити, що методи відбору проб відповідають вимогам «ДИРЕКТИВИ 2008/50/ЄС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ» від 21 травня 2008 року про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи та Постанови КМУ від 14 серпня 2019 р. № 827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря».

Разом із тим варто розуміти, що робоча зона — це простір, висотою до 2 м над рівнем підлоги або майданчика, на яких знаходяться місця постійного або тимчасового (непостійного) перебування працюючих. Якщо при цьому робота здійснюється у різних пунктах робочої зони, постійним робочим місцем вважається вся робоча зона.

Нагадаємо, через технічні збої, які трапилися під час замірів повітря на вулиці Пластовій,13 у Львові, спеціалісти науково-виробничого підприємства Novus Cybernetic перевірили роботу газоаналізаторів повітря, а також наочну звірку передачі даних.
Наразі робота посту моніторингу якості повітря повноцінно відновлена