Які наслідки для Львова може мати відсутність фінансування будівництва сміттєпереробного заводу?

25.02.2021

Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі спонукала Львів комплексно підходити до вирішення проблеми поводження із відходами. Одним із рішень стало будівництво сміттєпереробного заводу, який зможе приймати на переробку все сміття, яке утворюється у Львові.

Наразі міжнародний тендер відбувся і ЛКП «Зелене місто» очікує погодження від ЄБРР щодо підписання контракту.

Тим часом є група осіб, які виступають проти спорудження заводу через низку суб’єктивних факторів. Нам ж у свою чергу, аби не бути голослівними, хотілося б говорити фактами.

Отож, які наслідки для міста може мати призупинення співпраці з ЄБРР щодо будівництва сміттєпереробного заводу через протестні настрої або ж невиділення коштів із бюджету міста за умовами контракту.

Перш за все, варто зазначити, що Львівська міська рада в 2018 році затвердила кредитний договір і договір гарантії із ЄБРР. Цим самим ЛМР беззастережно гарантувала ЄБРР своєчасне виконання усіх умов, передбачених контрактом.

Тобто, місто гарантує виділення коштів для відшкодування будь-яких витрат по кредиту, відсотків за ним і комісії за резервування коштів.

Якщо ж ця умова не буде виконана, то ЄБРР має право вимагати негайного повернення усіх вже наданих на проект коштів, а також будь-яких інших витрат, які Банк поніс і вважатиме за потрібне стягнути з міста.

А також можливе припинення фінансування й інших проектів, які реалізовує ЛКП «Зелене місто», якщо ЄБРР помітить у діях міста чи нас, як замовника, негативні наслідки для себе.

Окрім того, невиконання зобов’язань може суттєво вплинути на кредитний рейтинг міста.

Крім того, варто розуміти, що наразі сміття зі Львова вивозиться на полігони інших областей України. На компенсацію таких перевезень щороку з бюджету міста виділяють приблизно 300 мільйонів гривень. Тим часом, у 2020 році завдяки роботі станції компостування органіки вдалося зекономити для міста майже 2,6 мільйони гривень, адже замість захоронення більше 2500 тисяч тон харчових і садових відходів потрапили на переробку.