Львів’ян закликають здавати на компостування садові відходи

12.04.2021

Вже більше року у Львові на вул. Пластовій,13, діє міська станція компостування органічних відходів. Власне, сюди можна привести залишки садових відходів замість того, аби палити їх і шкодити здоров’ю та довкіллю.

Як повідомили в ЛКП “Зелене місто”, на станції садові відходи переробляють методом компостування. У результаті залишки трави, городини, дрібного гілля тощо у поєднанні з харчовими відходами та біопрепаратами перетворюються на корисний компост. Готовий продукт можна використовувати у якості підживлення для рослин.
 
Таким чином, кожен із нас може не лише подбати про здоров’я своє і близьких, зберегти екологію, а й подарувати садовим відходам друге життя.
 
До речі, зверніть увагу, що при згоранні 1 тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікрочастинок диму.  До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільнюються діоксини– одні з найотрутніших для нашого організму речовин.
 
Також спалювання листя призводить до руйнування ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми тощо.
На зображенні може бути: текст «видправ садов видходи на компостування CO не пали глля I траву! зелене MICT0»