На Грибовицькому полігоні ТПВ триває технічна рекультивація

27.05.2021
Технічний етап рекультивації триває на Грибовицькому полігоні ТПВ. Виконує роботи консорціум компаній J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP. Як це відбувається — показали сьогодні, 27 травня, спеціалісти ЛКП “Зелене місто” разом із підрядником, який виконує роботи, консорціум компаній J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP.
 
Як повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко, технічна рекультивація розпочалася восени минулого року.
 
– За цей час ми можемо спостерігати, як вже змінилося звалище. Наразі ж тривають роботи з перепрофілювання і виположення куполу полігону. Зокрема, облаштовується форма куполу, аби надалі приступити до консервації звалища та дегазації. Крім того, підрядник J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP облаштовує дренажні канали для відведення стічних вод. Також тривають заходи з осушення існуючих озер-відстійників фільтрату. Передбачається, що роботи мають завершити наступного року. Надалі має розпочатися біологічна рекультивація. По її завершенню звалище перевтілиться у зелену зону, – зазначив Святослав Євтушенко.
 
У свою чергу представник консорціуму компаній “J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP” Ахмет Ялчін Язіці зазначив, що наразі вони виконали близько 30% робіт, передбачених проектом.
 
Тим часом ФІДІК-інженер проекту, представник компанії “Гідротерра ЛДТ” Сігітас Пакшис додав, що підрядник дотримується графіку та всі роботи відбуваються відповідно до проекту.
 
– Для нас, як технічних консультантів важливо, аби процес рекультивації проходив так, як передбачено проектом. Власне, це зараз ми й спостерігаємо на Грибовицькому полігоні ТПВ, – коментує він.
 
Нагадаємо, технічний етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища розпочався восени 2020 року. Підрядник “J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP” має виконати роботи, передбачені проектом. Зокрема, облаштувати бічні укоси мас відходів. Це дозволить забезпечити стабільний кут нахилу, який підходить для установки технічного та остаточного шару покриття. Також підрядник має зробити остаточний купол, щоб гарантувати відсутність ставків і фільтрації дощової води. Разом із тим, встановити технічний і остаточний шар покриття на виположених схилах, щоб зменшити проникнення дощової води в масу відходів. Крім того, забезпечити відвід фільтрату в станцію очистки та правильне управління поверхневим стоком зі сміттєзвалища та його ефективне відведення від маси відходів.