На Грибовицькому полігоні розпочалася дегазація

07.06.2021
Роботи з дегазації розпочалися на Грибовицькому полігоні ТПВ, що поблизу Львова. Виконує їх компанія Кліaр Енерджі.
 
Як повідомив директор ЛКП “Зелене місто” Святослав Євтушенко, облаштування станції дегазації відбувається у рамках технічної рекультивації, яка триває на звалищі.
 
– Передбачається, що станція запрацює до кінця року. На ній відбуватиметься переробка метану. У результаті генеруватиметься електроенергія. Наразі спеціалісти Кліар Енерджі приступили до буріння свердловин, – зазначає Святослав Євтушенко.
 
Тим часом станція дегазації на Грибовицькому полігоні стане 15 такого роду станцією, яку облаштовують спеціалісти Кліар Енерджі. Наразі такі станції облаштовані в Харкові, Хмельницькому, Білій Церкві, Івано-Франківську, Тернополі, Дніпрі та на найбільшому полігоні ТПВ України – Дальницьких кар’єрах (біля Одеси) та в інших містах України.
 
За словами головного інженера Кліар Енерджі Івана Самусенко, впродовж двох місяців на полігоні буритимуть свердловини і прокладатимуть труби.
 
– По них звалищний газ буде надходити на станцію дегазації. Вже у двигуні внутрішнього згоряння, доставлений із полігону метан, утилізовуватиметься. Тим часом енергія, виділена при згорянні, буде спрямована на генерацію електрики, – коментує Іван Самусенко.
 
Нагадаємо, сума приватних інвестицій у проект перевищує 16 млн. грн.