З львівського компосту виготовлятимуть органічне добриво

19.07.2021
Органічне добриво за унікальною технологією виготовлятимуть із харчових та садових відходів, які переробляються на станції компостування у Львові. Договір про співпрацю щодо цього підписали між ЛКП «Зелене місто» та українським виробником мінеральних добрив ТзОВ «РівТрейд» на початку липня. Наразі перших 22 тонни компосту ЛКП «Зелене Місто» вже передало підприємству.
 
Як повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко, компост, виготовлений на станції компостування «Зеленого міста», тепер використовуватимуть в унікальній технології виготовлення українських органічних добрив.
 
– До речі, ТзОВ «РівТрейд» придбало 1 тонну компосту за 840 грн. з ПДВ, у той час, як під час аукціону ми продали компост за 309 грн. за 1 тонну. Основне призначення добрива, у складі якого буде наш компост, – це запобігання деградації ґрунтів і підвищення мікробіологічної активності. Разом із тим, продукт сприяє зменшенню втрати корисних елементів внаслідок вимивання, допомагає підвищити вміст органічної речовини та зробити ґрунт оптимальним середовищем для росту усіх сільськогосподарських культур, – коментує Святослав Євтушенко.
 
А також додає, що найбільша перевага добрива, виготовлено з компосту, – це органічна складова.
 
– Саме завдяки органічним компонентам, земля відтворює свій гумусовий шар. Так, корисні бактерії, які знаходяться в ґрунті, активізують свою діяльність і вступають у симбіоз із рослинами. Ці мікроорганізми покращують структуру ґрунту, виділяють антибіотики проти хвороботворних бактерій, азотофіксуючі бактерії насичують ґрунт атмосферним азотом і покращується обмін речовинами, – зазначає Святослав Євтушенко.
Нагадаємо, перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні минулого року. Цьогоріч у квітні компост, виготовлених із харчових та садових відходів, продали через аукціон. Нині продукт, який виготовляє ЛКП «Зелене місто» користується попитом серед мешканців та агропідприємств.