Грибовицький полігон ТПВ стає більш безпечним для довкілля

02.09.2021
«Колишній полігон твердих побутових відходів – це сьогодні будівельний майданчик, де повним ходом йдуть роботи по першому етапу технічної рекультивації, яка має бути звершена до кінця липня 2022 року. Після цього буде наступний етап – це біологічна рекультивація, коли буде великий шар ґрунту, будуть висаджуватись відповідні дерева, кущі. Це буде така екологічна територія в нашій об`єднаній громаді», – прокоментував мер міста Андрій Садовий.
 
«Підрядник зараз завершує роботи із перепрофілювання купола з фронтової сторони і є на стадії вкривання куполу ізоляційними матеріалами, аби забезпечити непотрапляння в тіло полігону опадів, а також щоб біогаз, який виділяється з тіла полігону, був правильно зібраний і впроваджений у систему», – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний.
 
Також нагадаємо, що технічна рекультивація завершиться влітку 2022 року. Роботи, згідно з міжнародним контрактом, виконує турецька компанія «J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP». Наразі підрядник виконав близько 35-40% рекультивації полігону. Зокрема здійснено 80% земляних робіт щодо виположення схилів тіла полігону, що попереджує ризики зсувів. Серед передбачених робіт першого етапу також виконано:
 
  • Змонтовано трубопроводи для системи збору газу на 45%;
  • Встановлено трубопроводи для системи рециркуляції фільтрату – 83%;
  • Встановлено трубопроводи для системи збору та рециркуляції фільтрату – 40%.
 
Додамо, що фільтрат очищається за двома технологіями, а саме:
 
  • Станцією хімічної очистки фільтратів по технології академіка Рогова;
  • Системою зворотного осмосу.