На Грибовицькому сміттєзвалищі тестуватимуть дослідницьку установку очистки фільтрату

10.11.2021

Дослідний зразок установки попереднього очищення фільтратів розпочинають тестувати на Грибовицькому полігоні ТПВ. Розроблений пристрій науковцями Національного університетом “Львівська політехніка” та Львівського національного університету імені Івана Франка.

За словами професора кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету “Львівська політехніка Мирослава Мальованого, запропонована технологія попереднього очищення фільтратів полігонів твердих побутових відходів дозволить зменшити негативний вплив речовини на навколишнє середовище.

– Технологія складається із двох послідовних етапів. Так, перший – біохімічне очищення в умовах періодичної аерації. Це розробка науковців Національного університету “Львівська політехніка. Другий етап – реагентне очищення за модифікованим методом Фентона. Це доробок науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, – коментує Мирослав Мальований.

За результатами попередньо проведених лабораторних досліджень, науковці визначили оптимальні умови реалізації обох етапів очищення. Зокрема, інтенсивність і тривалість періодичної аерації, концентрації реагентів, їх об’ємна витрата, інтенсивність і час перемішування. На дослідному зразку очисної установки виконується апробація розробленої технології для можливості масштабування пропонованих технологічних рішень на рівень промислових очисних установок великої продуктивності.

Наразі винахід вже показує позитивні результати, констатують науковці. Зокрема, рідина, яка залишається після очистки фільтрату – безпечна для довкілля і нею навіть можна поливати рослини.

У свою чергу директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний зазначив, що така співпраця науковців і підприємтсва тепер допоможе очищати ще більше фільтрату.

– Наразі на Грибовицькому полігоні ТПВ ми очищаємо фільтрат за технологією академіка Володимира Рогова та за технологією зворотнього осмосу. Тепер тестуємо ще установку, запропоновану нашими науковцями. Адже ми завжди відкриті до співпраці та реалізації нових проектів, які допоможуть покращити екологію, – каже Тарас Калужний.

Нагадаємо, на Грибовицькому сміттєзвалищі також триває технічний етап рекультивації.