Чому не можна спалювати суху рослинність?

30.03.2022

У Львові пропонують альтернативу спалюванню сухої рослинності. На вул. Пластовій,13 діє міська станція компостування органічних відходів Сюди можна привозити їх залишки, щоб не палити і не шкодити здоров’ю та довкіллю.

На станції компостування листя, гілля, сухі залишки рослинності, городини тощо переробляють методом аеробного компостування. У результаті ці відходи в поєднанні з харчовими та біопрепаратами перетворюються на компост. Готовий продукт можна використовувати у якості підживлення для рослин.

Варто зазначити й те, що при згоранні 1 тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Також у тліючій, без доступу кисню рослинності, виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання. А з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Зверніть увагу й на те, що в умовах воєнного стану спалювання сухої трави та рослинності розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.