Для львів’ян послуга перероблення органіки буде й надалі безкоштовною

06.05.2022

Мешканці Львова й надалі не сплачуватимуть за послугу з перероблення органіки. Відповідне рішення прийняли члени виконавчого комітету Львівської міської ради, продовживши дію пільгового періоду.

Разом із тим, члени виконавчого комітету також продовжили дію пільгового тарифу на переробку харчових і садово-паркових відходів і для бізнесу, комунальних підприємств та інших організацій. Для них це вартуватиме 50% від тарифу — 322 гривні з ПДВ за 1 тонну відходів за умови обов’язкового дотримання вимог якості їх сортування. Це обумовлено тим, аби підтримати населення і бізнес в умовах війни. Адже у цей непростий час станція компостування ЛКП «Зелене місто» продовжує працювати і ми прагнемо, аби все більше органічних відходів поступало на перероблення, а не захоронювалися на полігонах.

Нагадаємо, станція компостування органічних відходів запрацювала у Львові на початку 2020 року. Згодом стартував пілотний проект із роздільного збору харчових відходів від мешканців міста та бізнесу. Робота станції вкрай важлива для міста, адже Львів немає власного полігону. Тому витрачаються додаткові кошти на перевезення та захоронення відходів. А сортування органіки і її на переробка, дає можливість в екологічний спосіб зменшити кількість відходів, які потрапляють на захоронення, а для мешканців і бізнесу – заощадити кошти.