На Грибовицькому полігоні ТПВ запустили біогазову електростанцію

21.05.2022

Понад 800 тис. куб. м. газу на рік та “зелена” енергія для близько 735 сімей – такий результат даватиме сучасна біогазова електростанція, що запрацювала на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів. Так, сьогодні, 21 травня відбулося її офіційне відкриття.

Об’єкт побудовано в межах спільного проекту НАК “Нафтогаз України” та групи компаній Clear Energy.

– Я вважаю надзвичайно важливим, що навіть у таких складних умовах війни ми все одно продовжуємо розвиватися та реалізовувати подібні проекти. Завдяки біогазовій електростанції 38 гектарів сміттєвого полігону, який викидає мільйони кубометрів шкідливого звалищного газу, стануть джерелом енергії для навколишніх домогосподарств, — зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Звалищний газ формується під час анаеробного (без доступу повітря) розкладу органічних решток відходів (залишки їжі, листя, гілки й т.д.). Зазвичай, цей газ є однією з причин пожеж і вибухів на звалищах. Тому, технологія дегазації на звалищах не тільки знижує викиди метану, а й пов’язані з цим викиди летючих органічних сполук (ЛОС) та інших забруднювачів повітря.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, рекультивація полігону у Великих Грибовичах є надзвичайно важливим проектом для міста.

– Ми реалізуємо його завдяки підтримці європейських банків. Він входить до комплексного плану вирішення проблеми з відходами у Львові. Наразі триває технічна рекультивація, яка включає в себе спорудження системи збору, підготовки та утилізації полігонного газу з генерацією електричної енергії. Переконаний, що відкриття біогазової електростанції та робота у синергії із Нафтогазом та Clear Energy стане новим кроком у цій важливій справі, — каже Андрій Садовий.

Для надійності процесу на станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проектах по всій Європі.

– Станція виробляє 2 мільйони 645 тисяч КВт/год на рік, заміщуючи при цьому понад 800 тисяч кубів природного газу. Це дає можливість забезпечити “зеленою” електроенергією близько 735 домогосподарств і разом з тим скоротити викиди СО2 в атмосферу обсягом близько 30 тисяч тонн на рік, — пояснив співзасновник та голова наглядової ради Групи Clear Energy Петро Багрій.

Збір біогазу здійснюються за допомогою свердловин, які рівномірно розташовані по тілу полігона, та системи збору поверхневих газів.

Як пояснив директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний, всі ці процеси в комплексі надзвичайно важливі та дають можливість покращити екологію навколишнього середовища.

Нагадаємо, компанія Кліар Енерджі проводить дегазацію 15 ПТПВ у різних куточках України.