Компостування органічних відходів

Перша в Україні станція компостування органічних відходів розпочала свою роботу в Львові у січні цього року. Працювала вона у тестовому режимі. Тим часом офіційне відкриття станції і демонстрація європейської послуги з компостування харчових і садових відходів відбулося 26 червня.

У період із січня до квітня на станцію компостування усі охочі могли привести органічні відходи самостійно. Також привозили органіку деякі комунальні та приватні підприємства. З квітня цього року у Львові стартував пілотний проект із роздільного збору органіка для мешканців багатоповерхових будинків. Долучилися до нього й юридичні особи.

Наразі процес розміщення контейнерів для роздільного збору органіки біля багатоповерхових будинків триває. Вивозяться відходи по мірі накопичування — здебільшого через день — два. Органіку забирають окремим автомобілем і привозять на станцію компостування. Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міськради, послуга перероблення органічних відходів у рамках пілотного проекту до кінця року для мешканців буде безкоштовною.

Також зараз усі охочі можуть взяти безкоштовно компост, який утворився, для потреб свого господарства.